Specjalistyczny Gabinet Laryngologiczny

Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie, wbrew przeświadczeniu wielu osób, nie jest schorzeniem łatwym do wyleczenia. Ma wiele przyczyn, a tym samym jego leczenie nie zawsze przebiega w ten sam sposób. Jedno jest jednak pewne – należy je leczyć tak w trosce o komfort snu pacjenta i osób z jego otoczenia jak i z uwagi na to, że, w skrajnych przypadkach, dolegliwość ta może zagrozić jego życiu.

Chrapanie najczęściej wiążemy z otyłością, choć u wielu pacjentów genezy problemu należy doszukiwać się w skrzywieniu komory nosowej. Winna może być też nadmierna wiotkość oraz wydłużenie podniebienia miękkiego, a także przerost migdałków podniebiennych. Co ciekawe, chrapanie rzeczywiście częściej dotyka mężczyzn. Panowie znoszą je też gorzej niż panie. Jedną z najciekawszych sposobów leczenia chrapania jest zakładanie pacjentowi na zęby specjalnego aparatu, który przyczyni się do tego, że żuchwa zostanie wysunięta w przód i w dół. Sporą popularnością cieszą się jednak również specjalne maski tlenowe na chrapanie. Te zakłada się tak na usta, jak i na nos łącząc je z rurą, przez którą pacjentowi podawane jest powietrze. Bywa i tak, że wspomniane rozwiązania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a lekarz decyduje się na zabiegowe leczenie chrapania.


desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Laryngolog jest lekarzem odpowiedzialnym za leczenie zachowawcze i zabiegowe w przypadku problemów z uchem, nosem, krtanią oraz gardłem...

desc

Zabieg płukania uszu

W przewodach słuchowych gromadzi się woskowina, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym...

desc

Usunięcie ciała obcego z ucha

Nawet, jeśli wiemy, jak duże znaczenie ma troska o stan naszych uszu i staramy się nie lekceważyć jej znaczenia.

desc

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej, a także z języka oraz migdałków, zaliczane są do tak zwanych badań mikrobiologicznych.

desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Vivamus tortor tellus, rutrum sit amet mollis vel, imperdiet consectetur orci.

desc

Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie, wbrew przeświadczeniu wielu osób, nie jest schorzeniem łatwym do wyleczenia.

desc

Leczenie anginy

Angina jest jedną z tych chorób, które mogą wywoływać nie tylko wirusy, ale również bakterie..

desc

Kiedy trzeba usunąć migdałki?

Gdy rodzice słyszą o tym, że najskuteczniejszym sposobem na ochronę dziecka przed kolejnymi infekcjami będzie usunięcie migdałków podniebiennych.

desc

Audiologia i foniatria

Audiologia i foniatria to ciągle jeszcze stosunkowo mało znane gałęzie laryngologii. Wiele wskazuje jednak na to, że już w najbliższym czasie może to ulec zmianie.

desc

Problemy z równowagą

Problemy z równowagą mogą być definiowane na przynajmniej kilka sposobów. Zwykle mamy jednak do czynienia z uczuciem niestabilności i z wrażeniem niewłaściwego ułożenia w przestrzeni.

desc

Badania laryngologiczne

Mówiąc o badaniach laryngologicznych musimy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z pojęciem dość szerokim. Mianem tym określa się wszystkie badania...