Specjalistyczny Gabinet Laryngologiczny

Leczenie anginy

Angina jest jedną z tych chorób, które mogą wywoływać nie tylko wirusy, ale również bakterie. Te ostatnie częściej odpowiadają za jej pojawienie się, bez względu jednak na przyczynę, anginę można dość łatwo rozpoznać po bardzo silnym bólu gardła. Ten nie tylko utrudnia przełykanie posiłków, ale nawet płynów, przez co pogarsza w wymierny sposób komfort życia pacjenta. Anginie bardzo często towarzyszy również podwyższona temperatura ciała oraz dolegliwości bólowe typowe dla przeziębienia.

Ponieważ angina jest wywoływana nie tylko przez bakterie, ale i przez wirusy, o skuteczności leczenia przesądza przede wszystkim dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta. Właśnie dlatego zaleca się konsultację z lekarzem i ograniczone zaufanie do „sprawdzonych metod”, które często powodują więcej strat niż korzyści. Na szczęście, już po podaniu leków, organizm relatywnie szybko wraca do dawnej formy.

Choć jednak gorączka znika, a gardło przestaje boleć, warto pamiętać o konieczności stosowania się do zaleceń lekarza, w tym zwłaszcza o konieczności pozostawiania w łóżku przez czas trwania terapii. Nie wolno też zapominać o tym, że ignorowanie anginy może pociągać za sobą poważne konsekwencje z zapaleniem mięśnia sercowego włącznie.


desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Laryngolog jest lekarzem odpowiedzialnym za leczenie zachowawcze i zabiegowe w przypadku problemów z uchem, nosem, krtanią oraz gardłem...

desc

Zabieg płukania uszu

W przewodach słuchowych gromadzi się woskowina, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym...

desc

Usunięcie ciała obcego z ucha

Nawet, jeśli wiemy, jak duże znaczenie ma troska o stan naszych uszu i staramy się nie lekceważyć jej znaczenia.

desc

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej, a także z języka oraz migdałków, zaliczane są do tak zwanych badań mikrobiologicznych.

desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Vivamus tortor tellus, rutrum sit amet mollis vel, imperdiet consectetur orci.

desc

Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie, wbrew przeświadczeniu wielu osób, nie jest schorzeniem łatwym do wyleczenia.

desc

Leczenie anginy

Angina jest jedną z tych chorób, które mogą wywoływać nie tylko wirusy, ale również bakterie..

desc

Kiedy trzeba usunąć migdałki?

Gdy rodzice słyszą o tym, że najskuteczniejszym sposobem na ochronę dziecka przed kolejnymi infekcjami będzie usunięcie migdałków podniebiennych.

desc

Audiologia i foniatria

Audiologia i foniatria to ciągle jeszcze stosunkowo mało znane gałęzie laryngologii. Wiele wskazuje jednak na to, że już w najbliższym czasie może to ulec zmianie.

desc

Problemy z równowagą

Problemy z równowagą mogą być definiowane na przynajmniej kilka sposobów. Zwykle mamy jednak do czynienia z uczuciem niestabilności i z wrażeniem niewłaściwego ułożenia w przestrzeni.

desc

Badania laryngologiczne

Mówiąc o badaniach laryngologicznych musimy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z pojęciem dość szerokim. Mianem tym określa się wszystkie badania...