Specjalistyczny Gabinet Laryngologiczny

Problemy z równowagą

Problemy z równowagą mogą być definiowane na przynajmniej kilka sposobów. Zwykle mamy jednak do czynienia z uczuciem niestabilności i z wrażeniem niewłaściwego ułożenia w przestrzeni. Zwykle stanowi temu towarzyszą zawroty głowy i choć zwykle sygnalizuje on jedynie niegroźne schorzenia, nawet one nie powinny być przez nas ignorowane.

Szukając przyczyn zaburzenia równowagi zwykle zwraca się uwagę przede wszystkim na niewłaściwą pracę odpowiadającego za nią układu przedsionkowego. Ten obejmuje zarówno błędnik, jak i nerw i jądra przedsionkowe, choć za równowagę odpowiada też zespół ośrodków i występujących pomiędzy nimi połączeń, narząd wzroku, a także receptory odpowiadające za tak zwane czucie głębokie. Problemy z równowagą mogą być jednak także sygnałem świadczącym o ryzyku chorób ogólnoustrojowych, a nawet – chorób psychicznych.

To właśnie choroby ogólnoustrojowe objawiające się problemami z równowagą w szczególny sposób alarmują lekarzy. Nie może być jednak inaczej, skoro w kontekście tym mówimy choćby o schorzeniach tak groźnych, jak udar mózgu, a nawet nowotwór mózgu. Warto więc reagować możliwie jak najszybciej szukając wsparcia lekarza już przy wystąpieniu pierwszych sygnałów świadczących o tym, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego.


desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Laryngolog jest lekarzem odpowiedzialnym za leczenie zachowawcze i zabiegowe w przypadku problemów z uchem, nosem, krtanią oraz gardłem...

desc

Zabieg płukania uszu

W przewodach słuchowych gromadzi się woskowina, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym...

desc

Usunięcie ciała obcego z ucha

Nawet, jeśli wiemy, jak duże znaczenie ma troska o stan naszych uszu i staramy się nie lekceważyć jej znaczenia.

desc

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej, a także z języka oraz migdałków, zaliczane są do tak zwanych badań mikrobiologicznych.

desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Vivamus tortor tellus, rutrum sit amet mollis vel, imperdiet consectetur orci.

desc

Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie, wbrew przeświadczeniu wielu osób, nie jest schorzeniem łatwym do wyleczenia.

desc

Leczenie anginy

Angina jest jedną z tych chorób, które mogą wywoływać nie tylko wirusy, ale również bakterie..

desc

Kiedy trzeba usunąć migdałki?

Gdy rodzice słyszą o tym, że najskuteczniejszym sposobem na ochronę dziecka przed kolejnymi infekcjami będzie usunięcie migdałków podniebiennych.

desc

Audiologia i foniatria

Audiologia i foniatria to ciągle jeszcze stosunkowo mało znane gałęzie laryngologii. Wiele wskazuje jednak na to, że już w najbliższym czasie może to ulec zmianie.

desc

Problemy z równowagą

Problemy z równowagą mogą być definiowane na przynajmniej kilka sposobów. Zwykle mamy jednak do czynienia z uczuciem niestabilności i z wrażeniem niewłaściwego ułożenia w przestrzeni.

desc

Badania laryngologiczne

Mówiąc o badaniach laryngologicznych musimy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z pojęciem dość szerokim. Mianem tym określa się wszystkie badania...