Specjalistyczny Gabinet Laryngologiczny

Usunięcie ciała obcego z ucha

Nawet, jeśli wiemy, jak duże znaczenie ma troska o stan naszych uszu i staramy się nie lekceważyć jej znaczenia, może się okazać, że dopuściliśmy do sytuacji, w której w jednym z nich znalazło się ciało obce. Jak zatem powinno wyglądać jego usunięcie? Wiele zależy od tego, w jakim stanie jest tak nasze ucho, jak i samo ciało obce. Jeśli więc zewnętrzna część ucha jest szeroka, a my możemy skorzystać z pomocy osoby, która dobrze widzi ciało obce, możemy podjąć próbę wydobycia go za pomocą zdezynfekowanej wcześniej pęsetki. Jeśli jednak pierwsza próba nie przyniosła powodzenia, nie zaleca się podejmowania kolejnych. Zabieg usunięcia ciała obcego z ucha zaliczany jest do tych, które wykonuje laryngolog. Nie powinno to zresztą dziwić. Mówimy przecież o lekarzu, który dysponuje nie tylko odpowiednimi narzędziami, ale i umiejętnościami. Gdy mamy do czynienia z dziećmi oraz z osobami chorymi psychicznie, zwykle zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, zwykle jednak nie jest to konieczne. Do samej operacji najczęściej wykonywane są ssaki z odpowiednimi końcówkami oraz tępe haczyki. Jeśli błona bębenkowa nie jest uszkodzona, ciało obce może też zostać wypłukane wodą (ciała nieorganiczne) lub spirytusem (ciała organiczne).


desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Laryngolog jest lekarzem odpowiedzialnym za leczenie zachowawcze i zabiegowe w przypadku problemów z uchem, nosem, krtanią oraz gardłem...

desc

Zabieg płukania uszu

W przewodach słuchowych gromadzi się woskowina, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym...

desc

Usunięcie ciała obcego z ucha

Nawet, jeśli wiemy, jak duże znaczenie ma troska o stan naszych uszu i staramy się nie lekceważyć jej znaczenia.

desc

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej, a także z języka oraz migdałków, zaliczane są do tak zwanych badań mikrobiologicznych.

desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Vivamus tortor tellus, rutrum sit amet mollis vel, imperdiet consectetur orci.

desc

Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie, wbrew przeświadczeniu wielu osób, nie jest schorzeniem łatwym do wyleczenia.

desc

Leczenie anginy

Angina jest jedną z tych chorób, które mogą wywoływać nie tylko wirusy, ale również bakterie..

desc

Kiedy trzeba usunąć migdałki?

Gdy rodzice słyszą o tym, że najskuteczniejszym sposobem na ochronę dziecka przed kolejnymi infekcjami będzie usunięcie migdałków podniebiennych.

desc

Audiologia i foniatria

Audiologia i foniatria to ciągle jeszcze stosunkowo mało znane gałęzie laryngologii. Wiele wskazuje jednak na to, że już w najbliższym czasie może to ulec zmianie.

desc

Problemy z równowagą

Problemy z równowagą mogą być definiowane na przynajmniej kilka sposobów. Zwykle mamy jednak do czynienia z uczuciem niestabilności i z wrażeniem niewłaściwego ułożenia w przestrzeni.

desc

Badania laryngologiczne

Mówiąc o badaniach laryngologicznych musimy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z pojęciem dość szerokim. Mianem tym określa się wszystkie badania...