Specjalistyczny Gabinet Laryngologiczny

Zabieg płukania uszu

W przewodach słuchowych gromadzi się woskowina, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Gdy jednak pojawia się jej za dużo, a pacjent zmaga się z dolegliwościami bólowymi oraz problemami ze słuchem, konieczne staje się jej usunięcie. Najczęściej wykonuje się w tym celu zabieg płukania uszu. Choć można go wykonywać również w domu, zaleca się, aby pierwsze płukanie uszu nastąpiło jeszcze w gabinecie lekarskim. Zwykle przeprowadza się je z wykorzystaniem specjalnej strzykawki, za pomocą której, naciągając wcześniej małżowinę, dostarcza się do ucha wodę. Co ciekawe, kierunek, w którym lekarz naciąga ucho, nie jest przypadkowy. Dostosowuje się go przede wszystkim do wieku pacjenta, dzięki czemu możliwe staje się naprostowanie w optymalny sposób zewnętrznego przewodu słuchowego. Jeśli zabieg płukania ucha ma być skuteczny, należy przyłożyć wagę również do samej wody. Ta nie może być ani zbyt zimna, ani przesadnie ciepła, najlepiej więc, gdy jej temperatura odpowiada naturalnej ciepłocie ludzkiego ciała. Choć zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, zaleca się, aby przeprowadzać go powoli, w innym wypadku bowiem skutkiem ubocznym może się okazać uraz ucha. Jeśli zabieg jest przeprowadzony we właściwy sposób, nie wiąże się z bolesnością.


desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Laryngolog jest lekarzem odpowiedzialnym za leczenie zachowawcze i zabiegowe w przypadku problemów z uchem, nosem, krtanią oraz gardłem...

desc

Zabieg płukania uszu

W przewodach słuchowych gromadzi się woskowina, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym...

desc

Usunięcie ciała obcego z ucha

Nawet, jeśli wiemy, jak duże znaczenie ma troska o stan naszych uszu i staramy się nie lekceważyć jej znaczenia.

desc

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej

Wymazy z gardła, nosa, jamy ustnej, a także z języka oraz migdałków, zaliczane są do tak zwanych badań mikrobiologicznych.

desc

Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Vivamus tortor tellus, rutrum sit amet mollis vel, imperdiet consectetur orci.

desc

Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie, wbrew przeświadczeniu wielu osób, nie jest schorzeniem łatwym do wyleczenia.

desc

Leczenie anginy

Angina jest jedną z tych chorób, które mogą wywoływać nie tylko wirusy, ale również bakterie..

desc

Kiedy trzeba usunąć migdałki?

Gdy rodzice słyszą o tym, że najskuteczniejszym sposobem na ochronę dziecka przed kolejnymi infekcjami będzie usunięcie migdałków podniebiennych.

desc

Audiologia i foniatria

Audiologia i foniatria to ciągle jeszcze stosunkowo mało znane gałęzie laryngologii. Wiele wskazuje jednak na to, że już w najbliższym czasie może to ulec zmianie.

desc

Problemy z równowagą

Problemy z równowagą mogą być definiowane na przynajmniej kilka sposobów. Zwykle mamy jednak do czynienia z uczuciem niestabilności i z wrażeniem niewłaściwego ułożenia w przestrzeni.

desc

Badania laryngologiczne

Mówiąc o badaniach laryngologicznych musimy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z pojęciem dość szerokim. Mianem tym określa się wszystkie badania...